Що зробити, щоб припинити господарську діяльність?

image_pdfimage_print

Відповідно до пп. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) платник податку подає до контролюючого органу заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування

Згідно пп. 7 пп. 298.3.1 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України до заяви включаються відомості про дату (період) припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності .

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу України).

У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності або анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації (п. 295.8 ст. 295 Податкового кодексу України).

Отже, у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізична особа — підприємець — платник єдиного податку подає заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування.

 

16.04.15