Порядок повідомлення про прийняття працівника на роботу

image_pdfimage_print

Починаючи з 27 червня 2015 року роботодавці повідомляють про прийняття найманих працівників на роботу за новим порядком відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Документ опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» №115 від 27 червня 2015 р.крім того з цим документом та додатком до нього можна ознайомитися за наступною електронною адресою http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248264631.

Отже відтепер повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до постанови КМУ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

— засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

— на паперових носія разом з копією в електронній формі;

— на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

 

Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

До набрання чинності порядку Кабінетом Міністрів України«повідомленням» вважалось заповнення таблиці 5 додатку 4до Порядку №454, яке подавалось у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника із зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками.Окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку№454 не подавався.

Крім того роботодавцям варто пам’ятати, що відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *